Ergenekon'dan Hareket Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demirtaş askerden mi kaçtı?

Demirtaş askerden mi kaçtı? Empty Demirtaş askerden mi kaçtı?

Mesaj tarafından Bozkurt C.tesi Tem. 05, 2008 1:05 am

Demirtaş askerden mi kaçtı?

DTP'nin eski Genel Başkanı dağıtım iznine çıkmıştı, Tokat'taki birliğine hala teslim olmadı.

Eski DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın, dağıtım izninden sonra askerliğinin kalan bölümünü yapacağı Tokat'taki birliğine normal süresi içinde teslim olmadığı bildirildi.

Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki 125. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığındaki yemin töreninin ardından dağıtım iznine ayrılan Demirtaş'ın bu sabah 04.30'da Tokat İl Jandarma Komutanlığına teslim olması gerektiği belirtildi.

Demirtaş'ın kendisine verilen 7 günlük dağıtım izninin ardından normal süresi içerisinde birliğine teslim olmadığı için izin tecavüzü yaptığı ifade edildi.

Nurettin Demirtaş'ın, 48 saatlik süre içerisinde teslim olmadığı takdirde kısa süreli firari sayılacağı, 6 gün içinde teslim olmaması halinde ise hakkında firar işlemi yapılacağı kaydedildi.

Demirtaş'ın Tokat İl Jandarma Komutanlığına teslim olduktan sonra Tokat'a bağlı bir ilçedeki jandarma birliğinde vatani görevini sürdüreceği öğrenildi.
Bozkurt
Bozkurt
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ