AMPULE DOKUNMAYIN

Aşağa gitmek

AMPULE DOKUNMAYIN

Mesaj tarafından Admin Bir Cuma Tem. 04, 2008 4:13 am

AMPULE DOKUNMAYIN
Başlığı görünce şaşırmış olabilirsiniz, yıllardan beri Ampulleri söndürün çok az kaldı güneşe diye bağırıp çağıran bunun üzerine besteler yapan kişinin bu gün niye ampule dokunmayın dediğini merak ediyorsunuzdur elbette. Evet, tekrar ediyorum: ampule dokunmayın. Elektrikleri kesseniz yeter.
AKP'nin kapatılması için açılan davanın gerekçeleri, mevcut kanunlar açısından yeterlidir. Ama kamu vicdanı açısından yeterlimi? Mevcut kanunlarda herhangi bir değişiklik yapılmazsa AKP kapatılacak. Bu gerekçelerle kapatılacak olan AKP kendisini mağdur gösterip Türk halkının gözünde hak etmediği bir mertebeye yükselebilir. Tabiî ki dini istismar etmesi bir partinin kapatılması için yeterli bir gerekçe. Lakin AKP'nin bu güne kadar işlediği kabahatlerin üzerini örtecek ve bir süre sonra bu kişiler sütten çıkmış ak kaşık misali meydanlarda boy göstermeye, dolaylıda olsa aktif siyasetin içinde yer almaya devam edeceklerdir.
En başta Avrupa parlamentosunun almış olduğu kararlara uyulması ile ilgili bir kanunu meclisten geçirip Türkiye cumhuriyeti ana yasasının geçerliliğini tartışmalı hale getirmekle siyaset yasaklısı olmayı hak etmişlerdi. Avrupa parlamentosundan onay alma zorunluluğu, sözde ermeni soykırımı, yabancı vakıflara toprak satışı terörist başının idamı ve Kuzey Kıbrıs meselesi gibi ulusal meselelerimizin kaderini Avrupalılara teslim ettiler. AKP'li olmayana iş bile vermediler. Memleketi kendilerinin top sahası zannettiler. Özgürlükçü olmak gerektiğini savunarak Türkiye cumhuriyetinin özgürlüğünü kısıtladılar. Bunun gibi affedilmez gafletleri İktidarda oldukları yıllarda TMSF'nin elindeki medyayı kendi basın organı haline getirerek Türk halkına marifetmiş gibi göstermeyi ve oy oranlarını yükseltmeyi çok iyi başardılar.
Şimdi gelelim bu güne. Türk halkının yüzde kırk yedisinin oyunu almış bir partinin kapatılmasının Yargıtay'daki yedi üyenin elinde olması da demokrasi açısından hoş olmayan bir görüntü. Ne yapalım ki mevcut kanunlar böyle.
Milletvekilliği dokunulmazlığı sınırlandırılsa ne güzel olurdu aslında, şimdi bunları tartışıyor olmazdık beklide. İktidar partisi milletvekilleri bu derece pervasız olamazlardı. Aralarında zimmete para geçirme, dolandırıcılık, adam yaralama irticai faaliyetlere katılma ve pek çok yüz kızartıcı suçtan dolayı dava açılmış, ama dokunulmazlıkları yüzünden haklarında yasal işlem başlatılamayan bir sürü iktidar milletvekili var.
Memleketimiz kaynayan bir ekonomi kazanına düşmüşken parti kapatmanın piyasalardaki olumsuz etkisini de düşünmek gerekli. Halkın bundan nasıl etkileneceği yargı ve siyasete güvensizliğin artacağı iyi analiz edilmelidir. Bu devirde parti kapatmak yerine, parti kapatmayı gerektirecek fiilleri gerçekleştirenlerin cezalandırılması daha akla yatkın değil mi?
Ama bu iktidar sahipleri için ne şekilde cezalandırılmak daha yüceltici olur bir düşünün. Dokunulmazlıklarının kaldırılması ve teker teker yargıya sevk edilmeyi niye istesinler ki. Hepsi birbirinden korkuyor. AKP çatısı altında AK görüne bilirler ama pek çoğu tek başına ak değil. Ampule dokunmayın asıl suç ampulcüde.

YILDIRIM YILDIZDOĞAN
19.03.2008

_________________
Admin
Admin
MAREŞAL/PAŞA
MAREŞAL/PAŞA

Mesaj Sayısı : 115
Yaş : 27
Nerden : Elazığ
Kayıt tarihi : 02/07/08

Kullanıcı profilini gör http://turkiyeden.hareketforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz