ülkücü Edep

Aşağa gitmek

ülkücü Edep

Mesaj tarafından Bozkurt Bir C.tesi Tem. 05, 2008 12:54 am

EDEB KELİME ANLAMI OLARAK; DÜRÜST, ÖZÜ SÖZÜ BİR OLAN, YALAN SÖYLEMEYEN, AHLAKLI ANLAMLARINA GELİR. EDEB ARAPÇA KÖKENLİ BİR KELİMEDİR. DİLİMİZDE BİRÇOK KAVRAMLA KARŞILANAN KELİMEDEN "EDEBİYAT" GİBİ YENİ KELİMELER TÜRETİLMİŞTİR.

ÜLKÜCÜ; ANLAM OLARAK İÇERİSİNE EDEB KELİMESİNDE OLAN KAVRAMLARIN YANINDA BİRTAKIM MADDİ KAVRAMLARI DA ALMIŞTIR. BUNLAR ARSINDA TÜRKLÜK SEVGİSİ, TÜRK SEVGİSİ, TÜRK YURDU SEVGİSİ GİBİ. İŞTE BU İKİ KAVRAN BİR ARAYA GELDİĞİ ZAMAN İDEAL BİR TÜRK GENCİNİN TARİFİ OLMUŞLARDIR.

20. YÜZYIL FİKİR VE DÜŞÜNCE ZEMİNİ AÇISINDAN ÇOK HAREKETLİ GEÇMİŞTİR. BİR ÇOK "ÖNDERLER, LİDERLER, BARONLAR, REİSLER V." GELMİŞTİR. AMA BU YÜZYILDA BİR TANE BAŞBUĞ GELMİŞTİR. BİR TEK OLMAK HER ZAMAN İÇİN ZOR VE GÜZEL OLMUŞTUR.

BAŞBUĞ ORTAYA BİR KAVRAM ATMIŞTIR. BUNUN ADINA DA ÜLKÜ DEMİŞTİR. ÜLKÜSÜNÜ DİLE GETİRİRKEN BİR ÇOK ZORLUKLARA MARUZ BIRAKILMIŞTIR. DAVASI UĞRUNA ZİNDANLARA, TABURLUKLARA TERKEDİLMİŞTİR. KUDRETLİ VÜCUDU ÜZERİNDE AKIL ALMAZ İŞKENCELER YAPILMIŞTIR. AMA O ASLA VE ASLA DAVASINDAN VAZGEÇMEMİŞTİR. YANİ MADDİ DUYGULAR UĞRUNA MANEVİ DUYGULARINI SATMAMIŞTIR.

ZAMAN GELMİŞ BU DÜŞÜNCELERİNİ BİRİLERİNE ANLATMA İHTİYACI DUYMUŞ: "ÜLKÜCÜ KOMANDO, REİSLER, EŞKIYALAR" DENMİŞTİR, BU İNSANLARA. AMA BİZ BUNLARA TEK BİR AD VERDİK:"ÜLKÜ ÇOCUKLARI".

ZAMAN GELMİŞ BU ÜLKÜ ÇOCUKLARI ÜLKENİN KÖTÜ GİDİŞİNE SESSİZ KALAMAMIŞ VE DE YAPILMASI GEREKENİ YAPMIŞLARDIR. YERİ GELMİŞ BABASIZ KALMIŞLARDIR, YERİ GELMİŞ EVLATSIZ KALMIŞLARDIR, YERİ GELMİŞ EVSİZ KALMIŞLARDIR, AMA ASLA YILMAMIŞLARDIR. ÇÜNKÜ ONLAR KENDİLERİNE VARLIK OLARAK "TÜRK-İSLAM" VARLIĞINI SEÇMİŞLERDİR. VE DE O UĞURDA YAPILMASI GEREKEN HER ŞEYİ YAPMIŞLARDIR.

BUGÜN YAŞADIĞIMIZ ASIR 21. YÜZYIL. ARKADAŞLAR BU GÜN BİZE DÜŞEN ÜLKÜ ÇOCUKLARINA DÜŞENLERDEN PEK DE FARKLI DEĞİL. ÜLKE HAİNLERİN ELİNE BIRAKILMAK ÜZERE, ÇEÇEN KAN AĞLIYOR, TÜRKMEN KAN AĞLIYOR, VATANDAŞ EVİNE EKMEK GÖTÜREMİYOR, IMF "ÇANAKKALE" DE YAPAMADIĞINI ESENBOĞA'DA YAPIYOR.

İNGİLİZ, FRANSIZ, RUS, ALMAN...HEPSİ BİR OLMUŞ BİZİ YOK ETMEYE UĞRAŞIYOR. DOĞU ANADOLU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU YABANCI AJANLAR KAMPINA DÖNDÜ. AMERİKAN GEMİLERİ İSKENDERUN'A DAYANDI. BİZİM BECERİKSİZ YÖNETİCİLERİMİZ İSE NE YAPIYORLAR. 24 MİLYAR DOLAR İÇİN BİZİ AMERİKAN EGO MANYASINA BIRAKMAYA, KIBRIS'I SATMAYA, TÜRKMENLERİ YOK SAYMAYA HAZIRLANIYOR.

ÇANAKKALE'DE, DUMLUPINAR'DA, ANTEP'TE, GÜNEYDOĞU ANADOLU'DA DÖKÜLEN KANLARIN BEDELİ BU OLMAMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ŞİMDİ GÖZLERİMİ KAPATTIĞIM ZAMAN UYUYAMIYORUM. GÖZÜMÜN ÖNÜNE ÇANAKKALE'DE, İHTİLAL ZAMANINDA, KIRIMDA, ÇEÇENİSTAN'DA, KANAL CEPHESİNDE VERİLEN ŞEHİTLER GELİYOR. BANA UYUMA UYAN DİYORLAR.

ÜLKÜCÜ EDEBİN; GEREKLERİNİ YAPMAK ZAMANI GELMİŞTİR. GÜN DURMAK ZAMANI DEĞİL. GÜN DÜŞÜNMEK ZAMANI DEĞİL. GÜN KISIR ÇEKİŞMELER ZAMANI DEĞİL.
GÜN MÜCADELE ZAMANI, GÜN ÜLKÜ ZAMANI, GÜN ZAFER ZAMANI.
Bozkurt
Bozkurt
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Mesaj Sayısı : 54
Yaş : 23
Nerden : elazığ
Kayıt tarihi : 03/07/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz