Orhan Pamuk Milliyetçilere saldırdı

Aşağa gitmek

Orhan Pamuk Milliyetçilere saldırdı

Mesaj tarafından Bozkurt Bir C.tesi Tem. 05, 2008 12:46 am

TÜRKLER 30 bin Kürt’ü, 1 milyon Ermeni’yi öldürdü” yalanını söylemekten utanmayan

Nobelli iftiracı Orhan Pamuk, bu kez de Romanya’da düzenlenen bir toplantıda milliyetçilere saldırdı: Ülkelerine değil, partilerine hizmet ediyorlar. Devleti düşünen tipten değiller. Çoğu zaman eğitimsiz, kızgın ve okuma-yazma bilmeyenleri yoldan çıkaran, siyasî bir hareket!

Milliyetçilere saldırdı
“Türkler 30 bin Kürt’ü, 1 milyon Ermeni’yi öldürdü” yalanını atan Nobelli iftiracı Orhan Pamuk, bu kez Mlliyetçileri hedef aldı: Ülkelerine değil, partilerine hizmet ediyorlar.Nobelli iftiracı Orhan Pamuk, hezeyanlarını sürdürüyor. Pamuk, bu defa Milliyetçilere saldırdı. Pamuk, Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen toplantıda, dayatma ve teslimiyetçilere bayrak açan ulusalcılara ağır hakaretler yağdırdı. Türklüğe hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın sebebine ilişkin bir soru üzerine Pamuk, bu olayla ulusalcılar arasında bağlantı kurmaya çalıştı. Pamuk, “Ulusalcılar, devleti düşünen tipten değil. Çoğu zaman eğitimsiz, kızgın ve okuma-yazma bilmeyenleri yoldan çıkaran siyasî bir hareket” dedi. Kendisinin Milliyetçi olmadığını özellikle vurgulayan Nobelli iftiracı, şöyle devam etti: “Milliyetçiler, devlete, ülkelerine değil, partilerine hizmet ediyor. Sorun oluyorlar. Örneğin Türkiye’nin AB’nin bir parçası haline geleceğine inanıyorum. Yolunda gitmeyen bazı şeyler olabilir. Ancak AB, Romanya için çalışmış. Türkiye için de işe yarayacak. Türkiye’deki Milliyetçiler AB karşıtı. Bu şekilde insanlardan oy alıyorlar.”

Türklere küfürü
ödüllendirilmişti
Orhan Pamuk, Şubat 2005’te Das Magazin adlı bir İsviçre dergisine verdiği röportajında Türkiye’nin geçmişindeki iki ciddi sorunla yüzleşmekten kaçındığını ifade ederek, “Türkler, 1 milyon Ermeni ve 30 bin Kürt öldürdü” iftirasını atmıştı. Bu yalanı attıktan bir yıl sonra Nobel’le ödüllendirilmişti. Pamuk, kendisine ödülle birlikte verilen para ödülüyle de ABD’nin New York kentinde 1.8 milyon dolara lüks bir ev satın almıştı.
Bozkurt
Bozkurt
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Mesaj Sayısı : 54
Yaş : 23
Nerden : elazığ
Kayıt tarihi : 03/07/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz